remove

Hakkımızda

Profen İletişim Teknolojileri

1995 yılında kurulan Profen İletişim Teknolojileri; İstanbul merkezli, Ankara, Konya ve Tewkesbury’de (İngiltere) ofisleri bulunan global olarak uydu başta olmak üzere tüm haberleşme alanlarında faaliyet gösteren bir sistem entegratörüdür.

Profen İletişim Teknolojileri, uydu iletişimi alanında pazar lideri olan şirketlerin ürün distribütörü olarak Türkiye ve dünyada önde gelen çözüm sağlayıcıları arasındadır. Uydu iletişimi alanında yüksek tecrübesiyle, coğrafi olarak dağınık VSAT ağlarından, uydu yer istasyonu ve veri merkezi kurulumuna kadar uydu, mikrodalga ve fiber optik teknolojiler ile birleştirilmiş yeni nesil ağ altyapı çözümlerinin tasarımını ve kurulumunu yapabilecek deneyim ve donanımla, çözümler ve hizmetler sağlamaktadır.

Profen Grup

1995’te kurulan Profen, büyümekte olan AR-GE merkezi ile Haberleşme Teknolojileri, Savunma Teknolojileri, Teleport & Uydu Network Hizmetleri, Medya & Yayıncılık, EPC ve Yaşam Bilimleri sektörlerine ürün ve hizmet sunan global bir şirkettir. Merkezi İstanbul’da bulunan Profen; Ankara, Konya ve Twekesbury (İngiltere) ofisleri ile dünya çapında yenilikçi ve yüksek teknoloji çözümler sunmaktadır.

Profen, bünyesinde barındırdığı farklı grup şirketleri Profen İletişim Teknolojileri, Profen Savunma Teknolojileri, Profen Uydu Hizmetleri, Profen İnşaat, Profen UK ve Greenorm ile ticari ürünlerden askeri projelere uzanan geniş bir sektör yelpazesinde uzmanlık ve bilgi sahibidir. Her grup firması yer aldığı sektörlerde firma çalışanlarının başarı ve verimini artırmayı hedefleyerek teknik yenilikler alanında eğitime yatırım yapmayı önemsemektedir. Grup firmalarının deneyimli ve yetkin personeli, güvenlik, kültürel farklılık ve çevresel faktörlerin belirleyici olduğu ortamlarda üstün iletişim ve proje yönetimi becerileri sergileyerek her ölçek ve bütçede proje teslim edebilmektedir.